Ligno mat

mareriály pro truhláře
materiály pro truhláře
Plošný
materiál
Přední plochy
nábytku
Nábytkové
kování
Ostatní
sortiment

TERASY, FASÁDY, SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Ligno mat sibiřský modřín, terasy, fasády

Rozšířili jsme naši nabídku o sortiment se sibiřského modřínu, konkrétně obkladové fasádní profily Rhombus, terasová prkna. Samozřejmostí jsou také podkladové hranoly ze stejné dřeviny. Sibiřský modřín je velmi kvalitní materiál vyhlášený vysokou hustotou a odolností proti povětrnostním vlivům. Dřevo sibiřského modřínu má vysoký podíl pryskyřice, která jednak působí jako přírodní impregnace a zároveň chrání dřevo proti napadení houbami. Lze ho použít i v kombinaci s různými nátěry, ale nechává se také surový, kdy po vytvoření šedé patiny zůstane po mnoho let stálý a odolný. Dřevo je sušeno na vlhkost 16 % (+-2 %).

Seznam konkrétních profilů jednotlivých sekcí včetně cen brzy doplníme. Děkujeme za pochopení.

 

TERASOVÁ PRKNA SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Ligno mat, terasa sibiřský modřín
Chcete-li pro svoji novou terasu přírodní a materiál s velmi dlouhou životností, je pro Vás sibiřský modřín správnou volbou. Ve skladové nabídce máme terasová prkna v profilu 27x142 mm, povrch jemná / hrubá drážka, kvalita AB, v základní délce 4 metry. Na objednání lze dodat jak jiné délky, tak například prkna hladká.

 

 

Fasádní obklad Rhombus sibiřský modřín

Ligno mat, rhombus sibiřský modřín

Rhombus je zkosený, čtyřstranně hoblovaný profil, který se používá pro provětrávané fasády, další exteriérové plochy, jako např neprůhledné ploty. Skladem máme profil 20x90 mm, kvalita AB, délka 4 m.  

 

 

Hladká obkladová prka sibiřský modřín

V nabídce jsou kromě drážkovaných prken také prkna oboustraně hladká se zaoblenými hranami, která lze samostatně použít k obkladům stěn, případně jako koncové lišty okolo teras.

 

podkladové hranoly sibiřský modřín

K výše uvedenému soritmentu máme v nabídce také podkladové montážní hranoly pro přípravu rastrů. Na skladě máme trámky v profilu 45x70 mm, délka 4 m. Tyto trámky Vám také můžeme rozpůlit na profil cca 45x33 mm. 

 

obklady rhombus a terasová prkna, evropský modřín

Výše uvedený sortiment umíme dodat také z evropského modřínu. Co se kvality týče, tak modřín stále vyniká nad ostatními místními surovými dřevinami. Ve srovnání se sibiřským modřínem je sice kvalitativně horší, ale stále je hodnotnou dřevinou pro exterierová řešení. Výrazný rozdíl je mezi oběma materiály také v ceně. 

 

Pro bližší informace ohledně terasvých a fasádních profilů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám odpovíme!

logo lignomat © Copyright Ligno mat s.r.o.